İnternette başka markaların fiyatları neden daha uygun?

Bütün ürünleri ortalama bir maliyeti var, hiç bir üretici üründen belli seviyede kar etmeden ürünü satmak istemez. İnternet ticari olarak gerçekten çok güzel bir platform. Herkesin duyumu vardır, bir çok insan bu platformda keyifli alışveriş yaptığı gibi, çok sıkıntı yaşayanlar da var. belli markalar ve modeller vardır, çok rahat alabilirsiniz. ama su arıtma sektöründe ürün kalitesine tesir edecek çok faktörler var. Bunları kullanıcı bilmez. Örnek

* Kazan plastik mi metal mi?

* filtrelerin içerisinde ne var? gerçekten suyu temizleyen gerçek karbon mu var, toksa ne var? karbonlar bile 3-4 kalite, tıpkı 14 ayar-18 ayar-22 ayar altın gibi

* mebran kalitesi ne durumda sudaki ağır metalleri ayrıştıyor mu? uzun ömürlü mü kısa ömürlü mü?

* suyun sürekli geçtiği hortumlar nsf li mi insan sağlığına zarar veren plastikler mi?

* suyu asidik mi arıtıyor bazik mi?

* kullanılan kazan ömrü ve de kazan içerisindeki mebran kalitesi?

* bağlantı aparatlar döküm kalitesi nedir? evleri sürekli su basıyor mu?

* filtrelerin menşei

* servis ve ürün satış sonraki takip sistemi var mı?

* satış sonrası filtre maliyeti 

Baziksu ürünlerinin atık su miktarı nedir? Bu bir israf değilmidir?

Piyasadaki birçok marka ve model cihazlar 1 litre temiz su verirken 5 ile 7 litre arasında atık su atar ve bu kullanıcıya söylenmez. Müşteri su faturası gelince bu durumu sorgular ama bilmediği için cihaza bağlamaz. Baziksu ürünleri 1 litre temiz su verirken 1.5 litre ile 2 litre arasında atık su verir.

Nasıl ki tuvalet ihtiyacından sonra 5-10 litre suyu sifon çekerek harcadığımızda su israf değil ise, bedenimiz için gerekli olmayan sudaki bakteri kireç ve yabancı katı maddelerin arındırılarak dışarı atılması israf değildir. Beden için yararlı olan bir işlemdir. Ama bunu Baziksu markasında olduğu gibi son model NANO teknolojisi ile üretilmiş filtrelerde en alt düzeyde tutabiliyorsunuz.

1 yılda 3 litre temiz alkali su kullanan bir aile için cihaz yıllık en fazla 6 ton suyu atık olarak kullanıyor demektir. 6 ton su maliyet olarak 30 tl demektir. aylık ise 2,5 - 3 tl gibi su faturanıza yansıyacaktır.

Baziksu alkali arıtma cihazlarının normal su arıtma cihazlarına göre üstün özellikleri nelerdir?

- Baziksu alkali su arıtma cihazları NSF belgeli uzun ömürlü filtreler kullanır

- Baziksu alkali su arıtma cihazları NSF belgeli çelik kazan kullanır

- Baziksu alkali su arıtma cihazları NSF belgeli hortumlar kullanır

- Baziksu alkali su arıtma cihazları, akıllı sistem sayesinde filtre takibi ve sağlıksız filtreden su içilmesini engellediği gibi değişim zamanı gelmeden müşterilerinin filtrelerini değiştirmez.

- Baziksu alkali su arıtma cihazları, ana filtreyi 3 yıl ömrü olan orijinal LG marka kullanır.

- Baziksu alkali su arıtma cihazları, alkali filtresini Güney Kore'den ithal eder, alkali filtrenin ömrü 15 aydır.

- Baziksu alkali su arıtma cihazları,  en az atık su oranı ile yüksek tasarruf sağlamaktadır.

- Baziksu alkali su arıtma cihazları, pH değeri olarak 9 - 9.5 değeriyle insan bedenine en uygun değeri sunmaktadır.

- Baziksu alkali su arıtma cihazları, şık dizaynı ile dikkat çekmektedir

- Baziksu alkali su arıtma cihazları, akıllı sistem sayesinde filtre takibini servisten alıp cihaz kendisi üstlenmiştir. Filtreler ömrünü tamamladığı zaman otomatik olarak musluğa giden suyu keser, sağlıksız filtreden su kullanımını engeller..

Baziksu alkali arıtma cihazlarının filtre değişim zaman aralıkları ve ücretlendirme nasıldır?

- 4 adet karbon grubu filtreler 3 ton su kullanıldıktan sonra cihaz otomatik olarak sistemi kilitliyor su vermiyor ya da 18 ay sonunda mecburi değişmesi gerekiyor.

- Alkali filtre 5-7 ton su kullanımından sonra ya da 24 ay sonunda değişmesi gerekiyor.

- LG marka mebran filtre suyun kirlilik durumuna  göre ortalama 36 ay sonunda değişmesi gerekiyor.

Ücretlendirme

4 adet karbon filtre 32 $ / 18 ayda bir

1 adet LG ana filtre 26 $ / 36 ayda bir

1 adet alkali filtre 47 $  / 24 ayda bir

Günde yarım damacana (10 litre ) su kullanılır ise yılda 53 $ filtre maliyeti vardır.

Günde yarım damacana suya para verilir ise 13 liralık damacana, 1/2 damacana 5 TL, yıllık 6,5 TL x 365 gün = 2.372 TL  yıllık. Cebinizde ise ortalama 1.950 tl kalır.

 

Montaj alanı dar ise cihaz nasıl montajlanır?

Bu tür sorunlar genelde tezgah altı modellerimizde yaşanabilir. Bazı tezgahların altında çekmece ya fa yükseklik problemi olabiliyor. Cihazımız dikey, yatay ve ters olarak durabilme özelliğine sahip olduğu için bir şekilde yerleşimi sağlanmaktadır.

Cihazlar kaç litre su depoluyor, günlük ne kadar su arıtabiliyor,ilave kazan takılabilir mi, ücretleri ne kadar?

Tezgah altı modelimiz 8 litre kazandan dizayn edilmiştir. Bu kasanın içerisine daha büyük kazan koyamayız, kasa içi hacmi 8 (2,2 galon) litredir. Ayrıca montaj bölgesinde yer var ise 12-20-40-80 litrelik ilave çelik kazanlar haricen artı ücret dahilinde takılabilir. İlave çelik kazan fiyatlarını ise firmamızdan öğrenebilirsiniz. Ev tipi cihazlarımız (sebil ve tezgah altı) günde 140 litre suyu arıtma kapasitesine sahiptir. İş yeri ve sanayi tipi tercih edilir ise 1000 ton su arıtmaya kadar güçlü sistemler kullanılıyor.

Tezgah altı ve sebil modelleri pompalı mı pompasız mı?

Cihazlarımız motorlu ve motorsuz olarak iki tipte üretiliyor. Motor, aslında pompa görevi görüyor. Montaj aşamasında servislerimizin şebeke suyunuzun  bar basıncı ölçüm sonuçlarına göre 3 bar basıncın altında olan yerlere pompalı cihaz takılmaktadır. Pompalı cihazların fiyatı standart  cihaza göre 38 $ daha yüksek olup, müşteriden talep edilmektedir.  Yine teknik servisimizin montaj esasındaki ölçümlerine göre 6 bar basıncın üstünde gelirse basınç düşürücü takılmakta olup, müşteriden bedel talep edilmemektedir. Her şeye rağmen müşteri illaki pompalı cihaz isterse 38 $ fark ödemeyi kabul ediyor ise takabiliriz.

Baziksu ürünlerinin garanti ve servis durumu nedir?

Tüm cihazlarımız 2 yıl tam garanti + 8 yıl yedek parça bulundurma ve servis sunma kapsamındadır. Garanti montaj tarihinden itibaren başlar. Tüm Türkiye il ve ilçelerinde geçerli olmak üzere, firmamızın anlaşmalı servisleri tarafından yerinde servis hizmeti  verilmektedir. Yerinde giderilmeyen arıza durumunda ise servis tarafından arıza tespit formu ile cihazınız merkeze gönderilir. Maksimum 10 gün içerisinde neticelendirilerek geriye gönderim yapılır. Tüm bu işlemler servislerimizin kontrolünde yapılmaktadır.